Öncelikle, ozon tedavisinin mutlaka bu konuda özel eğitim almış, Sağlık Bakanlığınca Ozon Uygulama Sertifikasına sahip bir hekim tarafından veya onun gözetiminde uygulanması gerekmektedir. Ayrıca uygulanacak ilk ve sonraki dozların ilgili hekim tarafından doğru tespit edilerek uygulanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, ozon tedavisinin uygulanacağı kliniğin hijyen koşullarının üst düzeyde olması ve ozonlamanın el değmeden kapalı sistem yapılıp yapılmadığına mutlaka dikkat edilmelidir. 

Ozon tedavisi bir kez denenerek fayda edilecek bir tedavi türü değildir. Vücudun belirli oranda alması gereken dozun seanslar haline bölünerek belirli zaman aralığında fayda sağlaması esastır. Dolayısı ile tek seferlik alacağınız ozon tedavisi yeterli faydayı sağlamayabilir.

Ozon tedavisi yaklaşık 8-10 seans sürer. Faydalı bir etki oluşabilmesi için en az 8 seans ve üzeri uygulama yapmak gerekir. Hekimin değerlendirmesi sonucu haftada 1 kez ya da haftada iki kez de uygulanabilir.

Damar yolundan iletimin hızına göre 20 dakika ila 30 dakika arasında bir zaman alabilmektedir.

Bursa ozon tedavi merkezi olarak Nilüferde bulunan kliniğimizde randevulu olarak hizmet vermekteyiz. Ozon tedavisini kliniğimizden alabileceğiniz gibi bu hizmeti sunan farklı klinik ve hastaneleri de araştırarak alabilirsiniz.